3. miejsce w Enactus Poland 2014

Body: 

Oto relacja naszej zwycięskiej drużyny:

Konkurs odbył się 2 czerwca b.r. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Wzięło w nim udział 9 zakwalifikowanych drużyn Enactusa reprezentujących: Politechnikę Łódzką, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

Mieliśmy zaszczyt zaprezentować nasze roczne osiągnięcia. W naszych projektach Eco Leader, Eco Driver i Bee Power, osiągnęliśmy naprawdę wiele. W pierwszym, podpowiadaliśmy, jak oszczędzać energię elektryczną, zwłaszcza w miejscu pracy. W projekcie Eco Driver namawialiśmy kierowców do bardziej ekonomicznej, ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Była to trzecia i ostatnia edycja Eco Drivera. Projekt ten przekazaliśmy właścicielowi Ośrodka Szkolenia Kierowców Nadir. Kolejny, to Bee Power, który jest naszym największym projektem. Skupiliśmy się na pszczołach, ponieważ ich liczba wciąż maleje. Nasze hasło brzmi: „To be or not to be, depends on a bee!” (być albo nie być zależy od pszczół!). Pomagaliśmy pszczelarzom w rozwijaniu ich biznesów. Co więcej, wyszliśmy z projektem za granicę i pomagamy ludziom w Afryce postawić ule. Przygotowaliśmy dla nich instrukcję, jak krok po kroku zbudować ul i jej wideo wizualizację.

Pierwsze miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, drugie z Uniwersytetu Łódzkiego, a trzecie my. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie. W ciągu tych czterech lat dwa razy jako drużyna WSZiB staliśmy na podium. Jednak to zwycięstwo jest dla nas szczególne, gdyż jest to pierwsze osiągnięcie jako Enactus WSZiB (dwa lata temu miała miejsce zmiana nazwy SIFE na Enactus).

Działając w Enactusie mieliśmy możliwość realizacji naszych pomysłów na „zmianę świata na lepsze”. Było to wspaniałe doświadczenie z zakresu zarządzania projektami, zarządzania czasem i pracy w zespole. Dzięki temu nabraliśmy nowych umiejętności i ochoty do działania w przyszłym roku!

Wróciliśmy do Poznania dumni i z pięknym pucharem. Dla każdego z nas było to szczególne osiągnięcie i wyróżnienie – pokonaliśmy 6 innych drużyn i nie daliśmy o sobie zapomnieć! Teraz możemy spokojnie powrócić do nauki do sesji J

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego opiekuna naukowego Bartłomieja Jurasa, do władz uczelni, które wspierały nas finansowo, do Pani Izabeli Bryzek, której pomoc okazała się bezcenna, do wszystkich firm, które udzieliły nam swoich patronatów i wsparcia oraz do wszystkich osób, które służyły nam swoją pomocą, i od których usłyszeliśmy miłe słowo.

Wielkie dzięki dla całego wspaniałego zespołu – małego, ale prężnie działającego – jesteście super!

Link: www.enactuspoland.org/aktualności

 

Obraz: