Poznawczo-behawioralna terapia dzieci i młodzieży z uwzględnieniem terapii schematów - Wykładowcy

dr hab. Tomasz Hanć, prof. UAM

Doktor habilitowany nauk biologicznych, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Ukończył zaawansowane szkolenia z zakresu terapii schematu (ST), terapii odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych (EMDR) oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT i FACT). Prowadzi terapię poznawczo-behawioralną dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem podejść tzw. III fali CBT oraz specjalistyczne szkolenia i treningi dla psychoterapeutów, psychologów, lekarzy, nauczycieli i rodziców.

Jest autorem wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, książek, rozdziałów oraz wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych, poświęconych głównie szeroko pojętej tematyce ADHD, stresu i traumy oraz psychoterapii. Prowadzi badania nad interakcjami czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych w kontekście fizycznego i psychicznego rozwoju oraz zdrowia człowieka.

Członek polskich towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. prof. Zdzisława Bizonia i Polskiego Towarzystwa Antropologicznego (przewodniczący oddziału poznańskiego) oraz towarzystw międzynarodowych: International Association for the Study of Human Growth and Clinical Auxology, Auxological Society Deutsche Gesellschaft für Auxologie, International Union of Anthropological and Ethnological Sciences.


 

prof. dr hab. Ewa Mojs

Kierownik katedry Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Psycholog, psychoterapeuta i neuropsycholog praktyk, początkowo w Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, następnie w Wielkopolskim Centrum Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, a także wspierając diagnostycznie i terapeutycznie Klinikę Reumatologii i Rehabilitacji UMP, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.


 

dr hab. n. med. Sławomir Murawiec

Jest lekarzem specjalistą psychiatrą i psychoterapeutą z ponad 20-to letnim doświadczeniem.

Ponad 15 lat pracował w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, obecnie od kilu lat pracuje w praktyce prywatnej.

Autor wielu prac naukowych i popularno- naukowych, opartych na najnowszych doniesieniach i wiedzy, łączącej wymiar biologiczny i psychologiczny leczenia zaburzeń psychicznych.

Opublikował także wiele rozdziałów w książkach i podręcznikach psychiatrii i psychoterapii.

Jest współautorem kilku książek, między innymi: „Od neurobiologii do psychoterapii”,„ Depresja 2016” i „Depresja 2017” oraz „Farmakoterapia w psychiatrii ambulatoryjnej”.

Jako ekspert, a także jako Rzecznik Prasowy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wypowiada się w mediach na tematy związane z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego i ich leczenia.

Redaktor Naczelny czasopisma naukowego „Psychiatria” oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Jest także laureatem nagrody „Złota Synapsa” przyznanej w 2018 w kategorii „Zasłużony dla Psychiatrii”


 

dr Grażyna Teusz

Specjalizuje się w terapii, pedagogice Gestalt, arteterapii oraz systemowej terapii rodzin. Zainteresowania badawcze: psychologia i pedagogika rodziny, psychologia narracyjna, poradnictwo biograficzne, krytyczne wydarzenia życiowe w cyklu życia rodziny oraz w dynamice zmian rozwojowych w systemie rodziny.

 


 

mgr Jędrzej Kosewski

Certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta schematu

Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach specjalności terapia rodzin i małżeństw. Ukończył szkolenie w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center.

Posiada certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 201) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz certyfikat terapeuty i superwizora terapii schematu wydany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu (ISST).


 

dr Maia Stanisławska-Kubiak

Jest praktykiem, wykładowcą i badaczem w dziedzinie psychologii. Autorka licznych publikacji z zakresu psychosomatyki i neuropsychologii. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego.

 


 

Dominik Haak

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Właściciel Centrum Terapii HAAK w Poznaniu, wykładowca. Autor licznych artykułów, wystąpień i szkoleń z zakresu psychoseksuologii osób LGBTQ+.


 

mgr Jarosław Mirkiewicz

Psycholog, psychoterapeuta absolwent magisterskich studiów na Uniwersytecie SWPS i podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 616).  Swoje doświadczenie zawodowe rozwijał w trakcie praktyki klinicznej w II Klinice Psychiatrycznej WUM, a także jako prowadzący regionalną Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Centrum Edukacji Artystycznej. Wykładowca i psychoterapeuta na co dzień pracujący z młodzieżą.  Doradca rodziców w tematyce wychowawczo-rozwojowej.

W trakcie szkolenia dla certyfikowanych terapeutów poznawczo-behawioralnych, przygotowujące do roli superwizora-dydaktyka terapii poznawczo-behawioralnej oraz uzyskania certyfikatu Superwizora-Dydaktyka PTTPB.